play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zespół „Śląsk” odwołuje występy

today16 marca 2020

Background

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” poinformował, że koncerty oraz inne wydarzenia organizowane w koszęcińskiej siedzibie Zespołu, zaplanowane do 14 kwietnia bieżącego roku, odbędą się w innym terminie.

Instytucja wprowadza system pracy zdalnej dla stanowisk biurowych i pracy indywidualnej dla artystów oraz wyznacza system dyżurów, umożliwiający nieprzerwany kontakt telefoniczny i mailowy z Zespołem. O wszystkich zmianach i nowych terminach koncertów będziemy informować na Facebooku i stronie internetowej Zespołu „Śląsk”. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia, prosimy o wyrozumiałość i dziękujemy za już okazane zrozumienie i wsparcie – czytamy w komunikacie zespołu.

To jednak nie oznacza, że miłośnicy zespołu nie będą mieli dostępu do twórczości „Śląska”. – W związku z ograniczeniem bieżącej działalności instytucji kultury i rosnącym zainteresowaniem zasobami kultury drogą elektroniczną, zachęcamy wszystkich miłośników Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” do śledzenia oficjalnych kanałów Zespołu w mediach społecznościowych, gdzie systematycznie będziemy udostępniać materiały filmowe (najnowsze i archiwalne) oraz ciekawostki, wydawnictwa, konkursy i zadania dla dzieci z zakresu kultury regionalnej. Będzie można m.in. zobaczyć niepublikowany dotąd (nagrany w grudniu 2019 roku) materiał z najnowszej płyty DVD z programem „A to Polska właśnie”. Przypomnimy także filmy o Stanisławie Hadynie i Elwirze Kamińskiej oraz nagranie widowiska „Wesele na Górnym Śląsku”. Nie zabraknie ciekawostek z życia Zespołu, sięgniemy do bogatych zasobów archiwalnych, przypomnimy także najważniejsze osiągnięcia Zespołu z roku 2019, a na deser planujemy ciekawy, muzyczny konkurs dla internautów. Cały czas zapraszamy także do zwiedzania online siedziby Zespołu „Śląsk” za pośrednictwem, dostępnego na stronie internetowej, spaceru wirtualnego – informują przedstawiciele zespołu.

Foto i źródło: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content