play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Igrzyska w Tokio nie odbędą się w tym roku!

today24 marca 2020

Background

Igrzyska Olimpijskie w Tokio oficjalnie przełożone. Międzynarodowy Komitet Olimpijski potwierdził dzisiaj, że rywalizacja sportowców nie odbędzie się w zaplanowanym terminie.

W obecnych okolicznościach i na podstawie informacji dostarczonych dzisiaj przez WHO prezydent MKOl i premier Japonii doszli do wniosku, że igrzyska w Tokio muszą zostać przełożone na termin po 2020 roku, ale nie później niż latem 2021 r., w celu ochrony zdrowia sportowców, wszystkich osób uczestniczących w igrzyskach olimpijskich i społeczności międzynarodowej – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

To potwierdzenie tego o czym mówiło się coraz głośniej od kilku dni. Teraz jednak jest oficjalna decyzje w tej sprawie. Najgłośniej przeniesienia Igrzysk domagali się sportowcy, ale długo ich argumenty nie docierały do MKOL-u, który uspokajał, że jest sporo czasu i wszystko wróci do normy. Widać jednak, że i Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim zdano sobie sprawę z zagrożenia jakim jest koronawirus.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content