play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Zagłębie

Sosnowiec: 27-latek odpowie za znieważenie obywatelki Chin

today30 marca 2020

Background

Policjanci z Sosnowca ustalili i zatrzymali sprawcę znieważenia obywatelki Chin, do jakiego doszło w minioną środę. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Sosnowca, karany w przeszłości za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz posiadanie narkotyków. Teraz grożą mu nawet 3 lata więzienia.

W zeszłym tygodniu do Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu zgłosiła się obywatelka Chin, mieszkająca i pracująca w Polsce i poinformowała, że na jednej z ulic dzielnicy Pogoń, została znieważona przez mężczyznę. Najpierw idący w trzyosobowej grupie mężczyzna kierował pod jej adresem słowa niecenzuralne, a następnie wykonał obraźliwy gest, obnażając częściowo swoje pośladki. Kobieta zarejestrowała fragment zdarzenia telefonem komórkowym. Według relacji zgłaszającej atak miał podłoże narodowościowe – została znieważona z uwagi na swoje pochodzenie.

Policjanci rozpoczęli od zgromadzenia pełnego materiału dowodowego, który umożliwił kwalifikację prawną tego czynu i wyjaśnienie wszystkich jego okoliczności. Już następnego dnia zatrzymano pierwszego z grupy mężczyzn, którego po przesłuchaniu i ustaleniu okoliczności zajścia zwolniono. W piątek policjanci zatrzymali sprawcę – 27-letniego mieszkańca Sosnowca. Odpowie on za znieważenie kobiety z uwagi na jej pochodzenie. Za przestępstwo to grozi mu kara nawet 3 lat więzienia – czytamy na stronie internetowej sosnowieckiej policji.

Obaj zatrzymani zostali także ukarani 500-złotowym mandatem za poruszanie się po mieście w grupie trzyosobowej, pomimo ograniczenia obowiązującego z uwagi na epidemię COVID-19. Wobec trzeciego z nich również toczy się postępowanie w sprawie o to wykroczenie.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content