play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nexteer Automotive drukuje przyłbice dla lekarzy

today31 marca 2020

Background

Drukują sto przyłbic dla lekarzy na dobę. Inżynierowie z Nexteer Automotive z Tychów włączają się w pomoc medykom. Wykorzystują do tego drukarki 3D.

Na co dzień projektują i produkują w Gliwicach oraz Tychach nowoczesne systemy sterowania dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie. Teraz włączają się w pomoc lekarzom walczącym o życie i zdrowie obywateli. Nexteer Automotive rozpoczął drukowanie przyłbic dla lekarzy.

Drukarka 3 D pomocna

Sprzęt, dzięki współpracy z Urzędem Miejskim w Tychach, trafia do lokalnych służb medycznych, mówi Piotr Dembiński z Nexteer Automotive.

  • cover play_arrow

    Nexteer Automotive drukuje przyłbice dla lekarzy Adam Złotorowicz

Inżynierowie Nexteer szacują, że do końca tygodnia uda im się wyprodukować ok. 500 sztuk.

Sprzęt trafi do lekarzy

Wydrukowane przyłbice trafią do lekarzy. Ich właściwym rozdysponowaniem zajmuje się Urząd Miejski w Tychach, z którym firma Nexteer jest w stałym kontakcie. Firma ma zamiar produkować maski do momentu, gdy tylko będzie miała odpowiednie materiały do ich produkcji.

„Pomoc, z jaką zgłaszają się do nas firmy działające na terenie miasta nieustannie nas zaskakuje. To bardzo budujące, że w trudnych sytuacjach potrafimy się zjednoczyć i wzajemnie wspierać. Teraz tego wsparcia najbardziej potrzebują służby medyczne – dlatego maski trafią w pierwszej kolejności do ratowników medycznych z pogotowia ratunkowego oraz lekarzy i pielęgniarek w dwóch tyskich szpitalach”,  mówi prezydent Tychów, Andrzej Dziuba.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content