play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

GPW wspiera walkę z koronawirusem

today1 kwietnia 2020

Background

300 000 złotych na walkę z pandemią. Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów przekazało Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu Megrez w Tychach darowiznę, która pomoże placówce zabezpieczyć najpilniejsze potrzeby związane ze skutkami rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Spółka Megrez prowadzi obecnie szpital zakaźny jednoimienny – jeden z dwóch takich w regionie. Szpital przeznaczy darowiznę przede wszystkim na zakup środków ochrony indywidualnej, maseczek, kombinezonów, rękawiczek chirurgicznych czy przyłbic, ale także na zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb personelu medycznego. – Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA należy do grona darczyńców, którzy zaoferowali nam ogromną pomoc finansową. Jest ona dla naszego szpitala niezbędna, bo dzięki zabezpieczeniu takich kwot na koncie, w każdej chwili możemy dokonać zakupu najbardziej potrzebnych rzeczy. Brakuje nam leków, środków ochrony indywidualnej. W tej sytuacji jednak, możemy te środki natychmiast uruchomić i reagować na naglące potrzeby. Pacjentów stale przybywa i spodziewamy się, że przez najbliższy czas sytuacja się nie zmieni. Każda pomoc jest potrzebna. Pięknie dziękujemy Zarządowi GPW SA. Trzysta tysięcy to dla nas bardzo duża pomoc – mówi Mariola Szulc – Prezes Zarządu Megrez Sp. z o.o.

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów jest spółką społecznie odpowiedzialną, zawsze chętnie wspieramy i pomagamy najbardziej potrzebującym. Jesteśmy przedsiębiorstwem, które zapewnia bezpieczeństwo dostaw wody pitnej dla ponad 3,5 mln mieszkańców regionu. W sytuacji gdy wszyscy walczymy z koronawirusem wsparcie szpitali, które zabezpieczają zdrowie i życie Polaków jest naszą powinnością – podkreśla Henryk Drob, Prezes Zarządu GPW SA.

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów wsparło również służby graniczne dostarczając wodę na przejścia w Gorzyczkach i Cieszynie. Spółka w najbliższym czasie wesprze kolejne placówki i instytucje walczące z pandemią koronawirusa.

Foto i źródło: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content