play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Rusza „Katowicka Baza Usług Zdalnych”

today2 kwietnia 2020

Background

Urząd Miasta w Katowicach w ramach walki z koronawirusem, uruchomił bazę „jedzenie na wynos”, która cieszy się dużą popularnością zarówno wśród restauratorów, jak i samych mieszkańców. Można w niej znaleźć oferty lokali gastronomicznych, które oferują jedzenie na wynos oraz w dowozie. Dziś w bazie jest już ponad 90 firm, a codziennie zgłaszają się nowe.

Teraz miasto idzie krok dalej i będzie tworzyć „Katowicką Bazę Usług Zdalnych”, w której znajdą się firmy różnych branż, które mogą świadczyć zdalne usługi. – Ze względu na obowiązek zamknięcia również podmiotów usługowych, a także ograniczaniu kontaktu osobistego do minimum wiele firm świadczących usługi znajduje się w bardzo trudnym położeniu. Niektóre podmioty mogą jednak świadczyć usługi online. Inspiracją do stworzenia Katowickiej Bazy Usług Zdalnych był mail, który otrzymaliśmy od lektorów jednej ze szkół językowych. Nie mogą teraz zarabiać pieniędzy, ale przecież angielskiego czy innych języków można się uczyć zdalnie. Rozmawiając z przedsiębiorcami zauważyliśmy, że online można np. prowadzić zajęcia typu fitness, udzielać porad finansowych, prawnych, prowadzić szkolenia z rozwoju kompetencji czy też coaching. Do świadczenia usług zdalnych potrzebny jest sprzęt, który większość przedsiębiorców i ich klientów posiada – tj. komputer z Internetem. Zachęcam mieszkańców, by korzystali z usług katowickich firm. Będzie to możliwość kreatywnego i wartościowego zagospodarowania czasu wolnego, a dla niektórych firm nawet drobne zlecenia mogą okazać się kluczowe do przetrwania – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic i zachęca katowickie firmy, by korzystały także z zaprezentowanego w tym tygodniu Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy, który jest dostępny pod adresem www.rawaink.katowice.eu

W jaki sposób przedsiębiorcy świadczący usługi zdalne mogą dodać swoją firmę do bazy? – Wszystkie chętne osoby, które już oferują swoje usługi on-line lub chcą przenieść swoją działalność w ten obszar zachęcamy do zgłoszeń. Utworzymy bazę, która będzie promowana na kanałach informacyjnych Miasta Katowice, w tym na specjalnie uruchomionym serwisie www.koronawirus.katowice.eu, gdzie można znaleźć bieżące i aktualne informacje w zakresie działań miasta w związku z zagrożeniem epidemicznym – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy miasta.

Zainteresowani mogą wysyłać maila do wydziału komunikacji społecznej Urzędu Miasta Katowice – na adres k@katowice.eu z tematem „BAZA USŁUG ZDALNYCH”. W mailu prosimy podać nazwę firmy lub swoje dane, adres strony internetowej lub profilu w mediach społecznościowych, kontakt do siebie telefon/email oraz krótką, hasłową informację o zakresie swojej oferty – maksymalnie do 140 znaków, np. „j. angielski – korepetycje, tłumaczenia”, „indywidualne zajęcia fitness z trenerem personalnym”.

Foto i źródło: UM Katowice

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content