play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gliwice: Zielone ekrany pojawią się wzdłuż DK88

today2 kwietnia 2020

Background

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach rozpoczął nasadzanie zieleni izolacyjnej – wzdłuż DK 88 zostanie posadzonych ponad 2 tysiące drzew, które utworzą zielone ekrany.

Przy DK 88 zostaną posadzone topole, lipy i graby. Z sadzonek wyrosną drzewa o wąskich, kolumnowych koronach, idealnie pasujące do przydrożnego krajobrazu, nie stanowiąc zagrożenia dla bezpieczeństwa kierowców.

Tylko w ostatnich dniach od ul. Św. Huberta do ul. Podlesie posadzono 64 topole osiki, a na ul. Ligockiej ponad 100. To nie koniec.

W tegorocznych planach ZDM uwzględnione zostanie także zagospodarowanie terenu między ul. Ligocką a aleją Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Tu także swoje miejsce znajdzie topola. Jesienią planowane są kolejne nasadzenia, tym razem wzdłuż alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego w obrębie węzłów z ul. Tarnogórską i św. Wojciecha – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM w Gliwicach.

Drzewa sadzone są także przy ul. Portowej w okolicy węzła z aleją Jana Nowaka-Jeziorańskiego, po obu stronach Drogowej Trasy Średnicowej.

Foto i źródło: UM Gliwice

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content