play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Śląska Izba Lekarska pomaga medykom

today2 kwietnia 2020

Background

Mieszkania dla lekarzy którzy nie mogą wrócić do domów, magazyn rzeczy niezbędnych i płyn do dezynfekcji – to przygotowuje Śląska Izba Lekarska by pomóc walczącym z koronawirusem medykom.

Przygotowali mieszkania dla lekarzy którzy muszą izolować się od swoich rodzin. Stworzyli także magazyn rzeczy niezbędnych. Śląska Izba Lekarska pomaga medykom w tym trudnym czasie.

Mieszkanie dla lekarza

Przygotowaliśmy lokale, w których mogą przebywać, tłumaczy prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach, doktor Tadeusz Urban.

 • cover play_arrow

  Śląska Izba Lekarska pomaga medykom Adam Złotorowicz

Lekarze, którzy muszą lub chcą odizolować się od swoich rodzin, mogą skorzystać z pokojów w preferencyjnych cenach. Takie lokale znajdują się między innymi w: Zabrzu, Katowicach, Bytomiu, Tarnowskich Górach czy Świętochłowicach. Dodatkowo lekarze mogą liczyć na dofinansowanie noclegów ze strony Izby.

Magazyn rzeczy niezbędnych

Dodatkowo, pomieszczenia Śląskiej Izby Lekarskiej zamieniono na magazyn rzeczy niezbędnych. Trafiają tam między innymi maseczki chirurgiczne, kombinezony ochronne, przyłbice, rękawiczki i płyny do dezynfekcji.

Pozyskują je studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

 • cover play_arrow

  Śląska Izba Lekarska pomaga medykom Adam Złotorowicz

Mówi studentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Karolina Majewska. Sprzęt z magazynu trafi do potrzebujących sprzętu placówek medycznych.

Płyn do dezynfekcji

Śląskiej Izbie Lekarskiej udało się także zorganizować, dzięki uprzejmości oddziału KWK Piast-Ziemowit, tysiąc litrów płynu na bazie chloru do dezynfekcji powierzchni. W pierwszej kolejności jest on przekazywany szpitalom i poradniom. Największe zapotrzebowanie jest jednak na płyn do dezynfekcji skóry dłoni na bazie alkoholu. ŚIL stara się zakupić go od spółki Orlen Oil.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content