play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiec: Sporo narkotyków u kontrolowanego 39-latka

today9 kwietnia 2020

Background

Policjanci z Sosnowca podczas kontroli samochodu, który stał zaparkowany w pobliżu placu budowy przy trasie DK94, zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który miał duże ilości narkotyków. Kierujący stracił także prawo jazdy, gdyż okazało się, że kierował autem pod wpływem środków odurzających.

Sosnowieccy wywiadowcy zauważyli osobową hondę, którą poruszało się trzech mężczyzn. Auto zaparkowało obok terenu budowy, na której zdarzały się wcześniej kradzieże. Z samochodu przez dłuższy czas nikt nie wychodził, więc policjanci postanowili to sprawdzić. Kiedy podeszli do samochodu, od razu wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. Na widok stróżów prawa dwaj pasażerowie i kierowca stali się bardzo nerwowi. Jak się okazało, nie bez powodu.

Podczas przeszukania auta wywiadowcy znaleźli amfetaminę, której ilość wystarczyłaby do przygotowania ponad 440 porcji oraz kilkanaście działek marihuany. Kierujący hondą 39-latek był się pod wpływem środków odurzających, więc policjanci zatrzymali także jego prawo jazdy. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Odpowie również za jazdę pod ich wpływem.

Prokurator zdecydował o objęciu go policyjnym dozorem i zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. Wszystkich trzech mężczyzn czeka również postępowanie w sprawie naruszenia zakazu przemieszczania się, za które może im grozić grzywna nawet do 30. tysięcy złotych.

Foto i źródło: KMP Sosnowiec

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content