play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Ruszyła największa inwestycja w mieście

today17 kwietnia 2020

Background

Rozpoczęły się prace w rejonie ulic pod Lipami i DW911 w Piekarach Śląskich. Firma Kome kupiła za ponad 10 mln zł teren pod inwestycję o powierzchni blisko 10 ha. Hale magazynowe i produkcyjne zajmą aż 5 ha.

Inwestor planuje maksymalne wykorzystanie terenu i dużą powierzchnie zabudowy, co będzie miało wpływ na wysokość podatków płaconych do miejskiej kasy. Równie istotne jest oczywiście powstanie nowych miejsc pracy. To dobra wiadomość dla Piekar Śląskich, zwłaszcza w chwili zakończenia wydobycia przez piekarską kopalnię i w obliczu nadchodzącego kryzysu.

Kome Polska zajmuje się generalnym wykonawstwem obiektów budowlanych, szczególnie budynków przemysłowych i magazynowych, wraz z towarzyszącą im infrastrukturą. Specjalizuje się w inwestycjach typu zaprojektuj-i-wybuduj, gdzie w ramach jednej kompleksowej umowy, opracowuje projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę i realizację pod klucz.

Inwestycja ma być zakończona jeszcze w tym roku, a tempo prowadzonych prac wskazuje na to, że jest to możliwe. Teren jest skomunikowany od ulicy Pod Lipami, ale również od ulicy Inwestycyjnej.

Foto i źródło: UM Piekary Śląśkie

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content