play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Radcy prawni kupili sprzęt dla szpitali

today21 kwietnia 2020

Background

Do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie trafiły 3 koncentratory tlenu zakupione przez Okręgową Izbę Radców Prawnych z Katowic. Podarowany sprzęt jest niezwykle potrzebny w leczeniu pacjentów, którzy już nie korzystają z pomocy respiratora, ale nadal potrzebują większych dawek tlenu.

Jest to bardzo przydatne chociażby przy przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Urządzenia będą dostępne na oddziałach szpitala, ale będziemy je też bezpłatnie wypożyczać pacjentom – tłumaczy Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie – To ogromne wsparcie dla naszego szpitala.

Koncentratory tlenów będą dostępne chociażby na oddziałach geriatrii czy wewnętrznym, ale pacjenci będą je mogli wypożyczyć do swoich domów, do momentu zakupu własnego, refundowanego przez NFZ koncentratora. Koszt zakupu jednego urządzenia to ok. 5000zł. Zakup w całości został sfinansowany przez samorząd radców prawnych w Katowicach

Samorząd radców prawnych od zawsze organizował i brał udział w przedsięwzięciach pro bono. – mówi Dziekan katowickiej Izby, radca prawny Ryszard Ostrowski. – W tym trudnym czasie nasi radcowie udzielają nieodpłatnych porad prawnych, organizujemy pomoc materialną dla seniorów, ale gdy epidemia przybrała tak dramatyczne rozmiary jasne stało się dla nas, że nadszedł czas na bardziej wymierną pomoc. Postanowiliśmy wesprzeć szpitale, które stoją na pierwszej linii walki z wirusem.

W sumie radcy zakupili 6 koncentratorów. Pozostałe 3 trafią do Szpitala Rejonowego im. J. Rostka w Raciborzu.

Foto i źródło: Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content