play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytom będzie miał swój wymazobus

today23 kwietnia 2020

Background

Pojazd przystosowany do pobierania wymazów od osób pozostających w kwarantannie wyjedzie już jutro na ulice Bytomia i nie tylko. Miasto podpisało umowę z firmą medyczną, dzięki czemu skróci się czas oczekiwania na pobranie próbki do badania.

Ponieważ liczba osób oczekujących na wykonanie testu na obecność koronawirusa rośnie, prezydent Mariusz Wołosz zdecydował się wesprzeć służbę zdrowia i pomóc bytomianom czekającym w domach na pobranie wymazu. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków miasta.

Będziemy się starali przebadać jak największą liczbę oczekujących osób. W pierwszej kolejności próbki do badania będą pobierane od personelu medycznego bytomskich szpitali. Następnie wymazobus pojedzie do pozostałych mieszkańców Bytomia, wskazanych przez bytomską Stację Sanitarno – Epidemiologiczną – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Mobilny zespół do pobierania testów będzie kursować 12 godzin dziennie. – Zakładamy, że w ciągu dnia uda się pobrać wymazy od około 50 osób – mówi Jarosław Więcław, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej. – Zespół do pobierania testów w kierunku koronawirusa będzie funkcjonował tak długo jak to będzie konieczne – dodaje.

Wymazy do badania w kierunku koronawirusa pobierze specjalnie przeszkolony personel, zabezpieczony w środki ochrony osobistej.

Źródło: UM Bytom

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content