play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

today27 kwietnia 2020

Background

112 km/h w terenie zabudowanym to prędkość z jaką pędził 34-letni mieszkaniec Piekar Śląskich zatrzymany przez miejscowych policjantów ruchu drogowego. Moment popełnienia wykroczenia został zarejestrowany przez mundurowych za pomocą urządzenia TruCam.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale czy ktoś z nich zastanawia się co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną samochody, natomiast w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie albo inni uczestnicy ruchu drogowego. Policjanci z Piekar Śląskich każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego – mówi Dariusz Dobrzański z piekarskiej policji.

W miniony piątek mundurowi z wydziału ruchu drogowego piekarskiej komendy sprawdzali prędkość z jaką poruszają się samochody. Około godz. 20:00 na drodze wojewódzkiej nr 911 stróże prawa zauważyli pojazd, który będąc na ich wysokości gwałtownie przyspieszył. Mundurowi korzystający podczas służby z urządzenia TruCam sprawdzili prędkość oddalającego się pojazdu, a następnie ruszyli bezpośrednio za nim.

Kierujący kabrioletem został zatrzymany kilka kilometrów dalej, na terenie Świerklańca. W związku z faktem, iż podczas pomiaru urządzenie wskazało przekroczenie dozwolonej prędkości o 62 km/h w terenie zabudowanym, policjanci zatrzymali prawo jazdy 34-latka. Na mężczyznę nałożono również mandat karny, jednak mieszkaniec Piekar Śląskich odmówił jego przyjęcia. Oznacza to, że sprawa swój finał znajdzie w sądzie – dodaje Dobrzański.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content