play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Bytom: Są nowe informacje w sprawie DPS „Kombatant”

today29 kwietnia 2020

Background

Znane są częściowe wyniki testów na obecność koronawirusa, które zostały przeprowadzone wśród personelu DPS „Kombatant” w Bytomiu.

Spośród 48 osób z personelu DPS „Kombatant” u 44 osób wynik testu na obecność COVID-19 jest negatywny, a u 2 osób pozytywny ( nie ma jeszcze wyników badań 2 pracowników). Co warto podkreślić, negatywne wyniki miało 7 osób z personelu, które opiekowały się pensjonariuszami przez 17 dni kwarantanny. Dzisiaj i jutro bytomski wymazobus pobierze wymazy od 14 osób z personelu, u których poprzedni wynik testu wykazał zakażenie COVID-19.

W poniedziałek i wtorek 27 i 28 kwietnia powtórne testy zostały przeprowadzone także wśród 114 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” – wyników jeszcze nie ma

Stan zdrowia pensjonariuszy przebywających w DPS „Kombatant” i Zakładzie Aktywności Zawodowej jest stabilny. 114 pensjonariuszami przebywającymi w DPS „Kombatant” i Zakładzie Aktywności Zawodowej w Bytomiu opiekuje się 16 opiekunów. W szpitalach jednoimiennych w Tychach i Raciborzu oraz w szpitalu w Zawierciu przebywa teraz 9 pensjonariuszy DPS „Kombatant”. Wczoraj do szpitala w Tychach trafił 91-letni pensjonariusz zakażony koronawirusem. Natomiast w poniedziałek 27 kwietnia do szpitala w Bytomiu trafiła druga osoba z personelu DPS „Kombatant” zakażona koronawirusem – 60-letnia kobieta.

Foto i źródło: UM Bytom

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content