play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tarnowskie Góry: Tereny inwestycyjne czekają na przędsiębiorców

today30 kwietnia 2020

Background

Tarnogórskie tereny inwestycyjne do końca tego roku zostaną udostępnione przedsiębiorcom. Zakupiona przez gminę 6,5 hektarowa działka przy ulicy Polnej została już uzbrojona, miasto kończy właśnie budowę drogi wewnętrznej na obszarze strefy.

Przetargi na sprzedaż działek ruszyć powinny w czerwcu, tak by móc przekazać tereny inwestorom do końca tego roku – informuje Jarosław Wasążnik, kierownik miejskiego Biura Strategii i Funduszy Zewnętrznych. – Na uzbrojonym przez gminę terenie wydzielono obecnie cztery działki dla małych i średnich przedsiębiorstw. W zależności od zainteresowania przedsiębiorców, może być to więcej, rzecz jasna mniejszych, działek. Bierzemy pod uwagę wyłącznie firmy przyjazne środowisku naturalnemu – dodaje.

Całkowita wartość zadania to 14,3 mln zł. Dofinansowanie unijne to 9,5 mln zł. Projekt obejmuje budowę drogi wewnętrznej, wycinkę drzew i krzewów, budowę sieci i instalacji: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, sieci ciepłowniczej oraz sieci elektroenergetycznej, roboty rozbiórkowe oraz budowę ogrodzenia. Budowa drogi wewnętrznej wraz z chodnikami i oświetleniem otworzy dojazd do Lasowic z centrum miasta.

Foto i źródło: UM Tarnowskie Góry

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content