play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Złodziej paliw zatrzymany. Kradł na całym niemal Śląsku

today5 maja 2020

Background

Podjeżdżał na stacje paliw, tankował do pełna – i uciekał. W ten sposób trzydziestolatek okradł stacje benzynowe w Świerklańcu, Miasteczku Ślaskim, Rybniku, Gliwicach i inne w pobliskich miejscowościach. Zatrzymali go policjanci z Radzionkowa.

Kradł paliwo ze stacji na niemal całym Śląsku. 30-latek zatrzymany przez policjantów z Radzionkowa. Ma na koncie kradzież benzyny ze stacji między innymi w Rybniku, Gliwicach i Świerklańcu.

Sprawdzili monitoring

Mundurowi by sprawdzić kto jest złodziejem sprawdzili zapisy z monitoringu. Wyszło, że złodziej jeździ różnymi samochodami, a tankował między innymi osobowe auto KIA, renault, forda i hondę. Pomagała mu jego dziewczyna. Był na tyle sprytny, że przykręcał do aut skradzione wcześniej tablice rejestracyjne.

Złodziej wypożyczał i kradł

Policjanci w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że samochód KIA pochodzi z wypożyczalni, a wypożyczająca to partnerka złodzieja paliw. W ubiegłym tygodniu, podczas jeden z obserwacji domu kobiety udało się namierzyć mężczyznę, który podjechał osobową KIA. Samochód zatrzymano do kontroli. W trakcie przeszukania ujawniono pojemnik plastikowy z paliwem, kominiarkę i skradzione z terenu Będzina tablice rejestracyjne.

Areszt i więzienie

Złodziej paliwa został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Natomiast prokurator zastosował dozór policyjny dla 25-latki z Będzina. Grozi mu teraz dziesięcioletni pobyt w więzieniu.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content