play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiec: Miasto kupiło automaty do dezynfekcji. Trafią do żłobków i przedszkoli

today11 maja 2020

Background

Każdy żłobek miejski i każde miejskie przedszkole w Sosnowcu zostaną wyposażone w specjalne urządzenie do dezynfekcji rąk. Automaty, które kupiło miasto właśnie dotarły do Sosnowca.

Urządzenia są bardzo proste w obsłudze i utrzymaniu. – Wystarczy wsunąć ręce jak pod popularne w punktach gastronomicznych suszarki do rąk, a znajdujący się w automacie czujnik ruchu spryska ręce płynem do dezynfekcji – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Pracownicy żłobków i przedszkoli nie będą mieli problemu z utrzymaniem urządzeń, wystarczy na bieżąco uzupełniać płyn.

Automaty trafią do placówek jeszcze przed ich uruchomieniem, czyli do 13 maja. W sumie miasto kupiło sto urządzeń za około 200 tysięcy złotych. Automaty zostaną dostarczone także do wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W sumie na przygotowanie żłobków i przedszkoli miasto wydało blisko pół miliona złotych. – Kupiliśmy 13 tysięcy rękawiczek, 2 tysiące przyłbic ochronnych i maseczek, 600 fartuchów oraz 1150 litrów płynu do dezynfekcji rąk i prawie 500 litrów płynów do dezynfekcji powierzchni – wylicza prezydent Sosnowca.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content