play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Piast Gliwice rozpoczął zgrupowanie i szykuje się do powrotu na boisko

today12 maja 2020

Background

Za zawodnikami Piasta Gliwice pierwszy dzień podczas zgrupowania w Arłamowie. Drużyna ze Śląska szykuje się tam do wznowienia rozgrywek ekstraklasy.

Podopieczni Waldemara Fornalika dotarli na miejsce w godzinach popołudniowych. Hotel, w którym przebywają, jest całkowicie na wyłączność gliwiczan, a warunki są dostosowane do aktualnych rozporządzeń, dotyczących obiektów hotelarskich.

Po rozpakowaniu i chwili odpoczynku po podróży, zawodnicy Piasta odbyli jednostkę treningową, która została przeprowadzona zgodnie z aktualnymi wytycznymi. – Co tu dużo mówić… Warunki treningowe są na najwyższym poziomie. Można spokojnie przygotowywać się do wznowienia ligi. Mieliśmy zajęcia wprowadzające, które były typowe piłkarskie – powiedział Patryk Sokołowski. – Po podróży można czuć się nieco ospałym i później czasami ciężko ruszyć, ale ogólnie trening oceniam na plus. Nasza dyspozycja rośnie z dnia na dzień. Wiadomo, że nic nie stanie się od razu, bo ta przerwa była dość długa, ale mamy trochę czasu, aby się przygotować i wiem, że będziemy gotowi – przyznał Tymoteusz Klupś.- Wszystko sprzyja temu, aby dobrze się przygotować. Możemy skupić się na pracy i owocnie spędzić tutaj czas – dodał skrzydłowy Piasta.

W poprzednim tygodniu podopieczni Waldemara Fornalika rozpoczęli zajęcia i zgodnie z wytycznymi trenowali w grupach. Wcześniej mogli ćwiczyć jedynie indywidualnie. – Ten czas spędzaliśmy głównie w domach, ale również trenowaliśmy. Były ograniczenia, ale robiliśmy wszystko, żeby ten okres spędzić jak najbardziej aktywnie – zaznaczył Klupś.

Po powrocie była bardzo duża radość z gry oraz z tego, że mogliśmy wybiec na boiska. Teraz trenujemy, cieszymy się z tego i chcemy pokazać, że stać nas na wiele – mówi Patryk Sokołowski.

Zawodnicy Piasta Gliwice będą trenować w Arłamowie do soboty.

Foto i źródło: www.piast-gliwice.eu

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content