play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Pyskowice

Chirurgia szpitala w Pyskowicach wraca jutro do pracy

today14 maja 2020

Background

W piątek 15 maja wznawia działalność Oddział Chirurgiczny w Szpitalu w Pyskowicach, który został zamknięty 8 maja w związku z wykryciem u jednej z pracownic zarażenia koronawirusem.

Już pierwszego dnia badaniom testowym poddanych zostało ponad 30 osób, w tym 18 pacjentów i 15 pielęgniarek, z którymi miała styczność zakażona opiekunka medyczna – informuje Leszek Kubiak, prezes Zarządu Szpitala w Pyskowicach Sp. z o. o. – Podjęliśmy także natychmiast wszystkie wymagane w takim przypadku procedury epidemiczne – dodaje Kubiak.

Częściowo zamknięty został tylko Oddział Chirurgiczny, pozostałe oddziały pracowały normalnie. Szpital współpracował przy tym ściśle z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gliwicach oraz z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego działającym w Starostwie Powiatowym w Gliwicach.

Współpraca układała się wzorowo, obie te placówki okazały nam dużą pomoc w ciężkiej sytuacji, w jakiej znalazł się szpital – dodaje Leszek Kubiak. – 12 i 13 maja otrzymaliśmy wyniki testów przeprowadzonych u naszych pielęgniarek i pacjentów. Wszystkie miały wynik ujemny, potwierdzając tym samym, że nie doszło u nich do zakażenia. Sytuacja została więc szybko opanowana i chirurgia znów wraca u nas do normalnej działalności – kończy Kubiak.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content