play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Piekarskie Centrum Medyczne uruchamia kolejne poradnie

today14 maja 2020

Background

Piekarskie Centrum Medyczne otwiera kolejne przychodnie specjalistyczne dla pacjentów. To oznacza, że placówka powoli wraca do normalnej pracy, ale pacjenci muszą się liczyć z pewnymi ograniczeniami spowodowanymi wprowadzeniem obostrzeń.

Od początku maja otwarta jest Poradnia Chirurgiczna działająca w Piekarskim Centrum Medycznym przy ulicy Szpitalnej 11, a także Poradnie działające w Przychodni Rejonowej Nr 1 przy ulicy ul. Piłsudskiego 5. Jest to: Poradnia Chirurgiczna, Poradnia Chirurgiczna dla dzieci, Poradnia Kardiologiczna, Poradnia „K” oraz Poradnia Chorób Piersi. Ta ostania dodatkowo /obok stałych dni/ przyjmuje pacjentki we wtorki i piątki.

Od 11 maja pacjentów przyjmuje Ośrodek Rehabilitacji działający przy piekarskim szpitalu.- Ze względu na obecną sytuację wprowadziliśmy reżim sanitarno-epidemiologicznym, który pozwoli nam ponownie przyjmować pacjentów, zachowując maksimum bezpieczeństwa – mówi Maja Biedal, kierownik ośrodka.

Wizyty odbywać się będą tylko i wyłącznie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Co ważne- zaplanowane wizyty na kwiecień i maj przesuwają się o 8 tygodni. O kolejnych terminach ośrodek będzie informować pacjentów telefonicznie.

Od 13 maja br. otwarta jest Poradnia Endokrynologiczna.

W przyszłym tygodniu planuje się otworzyć Poradnię Patologii Noworodka, Dermatologiczną i Laryngologiczną.

Ważne: Pacjenci do wszystkich poradni przyjmowani są po wcześniejszym, telefonicznym uzgodnieniu wizyty.

Lekarze przypominają, że – podczas wizyty należy jednak pamiętać, o zachowaniu wszelkich zasad sanitarno-epidemiologicznych. – Na twarzy musi być maseczka zakrywająca nos i usta. Niezbędne są także rękawiczki. Przed wejściem do przychodni należy zdezynfekować ręce – mówi dr Marek Just, Dyrektor ds. Lecznictwa w Piekarskim Centrum Medycznym.

Przypomnijmy. Od 16 marca br. w szpitalu wstrzymane były przyjęcia w Poradniach Specjalistycznych. – Nasi lekarze specjaliści byli jednak przez cały ten okres dostępni dla pacjentów pod telefonem. Online odbywały się także zajęcia z fizjoterapeutami zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – mówi dr n. med. Marek Just.

Foto i źródło: Piekarskie Centrum Medyczne

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content