play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Zagłębie

Sosnowiec: Rusza kolejna odsłona programu in-vitro

today15 maja 2020

Background

Sosnowiec rozpoczął realizację kolejnej edycji programu leczenia niepłodności metodą in-vitro. To będzie czwarty, czyli ostatni rok obowiązywania programu kierowanego do mieszkańców Sosnowca i realizowanego od 2017 roku na który miasto przeznaczyło 800 tysięcy złotych. Czwarty nie znaczy ostatni, bo już planowany jest nowy program.

Podobnie jak w latach ubiegłych z pomocy może skorzystać 40 par spełniających specjalne kryteria m.in. wiek kobiety musi mieścić się w przedziale 23-40 lat wg rocznika urodzenia. Pozostałe najważniejsze kryteria to:

– Zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Realizatora Programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii;

– Pozostają w związku małżeńskim lub partnerskim;

– W dniu kwalifikacji co najmniej jedna z osób pozostających w związku małżeńskim lub partnerskim od roku zamieszkuje na terenie Sosnowca;

– Mają udokumentowane potwierdzenie przeprowadzenia pełnej diagnostyki przyczyn niepłodności, udokumentowane potwierdzenie trwałego uszkodzenia uniemożliwiającego naturalną koncepcję lub też są po roku bezskutecznego leczenia zachowawczego lub chirurgicznego.

Zgłoszenia będzie można składać od 20 maja od godziny 8.00 w jednej z czterech wybranych klinik. Każda z nich ma określoną liczbę miejsc, ważne aby pamiętać, że o zakwalifikowaniu do programu decydować będzie kolejność zgłoszeń, która liczona będzie od daty i godziny złożenia przez parę wniosku i oświadczenia.

Lista klinik:

11 miejsc – Medi Partner Sp. z o.o. Invimed Europejskie Centrum Macierzyństwa Katowice ul. Piotrowicka 83.

11 – miejsc – GynCentrum Clinic Sp. z o.o. Katowice ul. Żelazna 1, Częstochowa ul. Kozielewskiego 9, Bielsko-Biała ul. Sobieskiego 89/49.

8 miejsc – Centrum BOCIAN Sp. z o.o. Sp. k. Białystok ul. Akademicka 26, Katowice ul. Dąbrówki 13, Warszawa ul. Stawki 2a.

10 miejsc – Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED Kraków ul. Legendy 3 lok. 1.

Dzięki dwóm pierwszym edycjom na świat przyszło 14 dzieci. Za to 3 rok realizacji programu zapowiada się o wiele lepiej. – Już urodziło się siedmioro małych sosnowiczanek i sosnowiczan z czego dwie pary bliźniąt. Wkrótce rozwiązanie kolejnych dwóch ciąż. Mam też dobrą informację, ponieważ program leczenia niepłodności metodą in-vitro będzie kontynuowany w kolejnych latach – mówi Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. funduszy zewnętrznych i polityki społecznej.

Źródło: UM Sosnowiec

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content