play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kolejny etap „odmrażania” sportu w Katowicach

today15 maja 2020

Background

W związku z nowymi wytycznymi na szczeblu rządowym, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach od 18 maja „odmraża” kolejne obiekty sportowe, a także wprowadza nowe procedury dotyczące ich funkcjonowania. Od poniedziałku udostępnione będą sale i hale sportowe, jednocześnie zostaje wprowadzony nowy limit osób, które będą mogły w tym samym czasie korzystać z obiektu, który uzależniony jest od powierzchni danego obiektu.

Z ograniczeniami i zachowaniem odpowiednich procedur bezpieczeństwa wynikających z obowiązującego wciąż stanu epidemii w Polsce „odmrażamy” miejskie obiekty sportowe. Zgodnie z możliwościami jakie daje rozporządzenie „odmrażamy” kolejne obiekty sportowe. Od poniedziałku katowiczanie będą mogli skorzystać także z hal sportowych, sal do tenisa stołowego i krytych kortów tenisowych, a także skateparku. Jednocześnie z obiektów o charakterze otwartym będzie mogło korzystać więcej osób, natomiast należy podkreślić, że w trosce o bezpieczeństwo nadal obowiązuje specjalny reżim sanitarny. Korzystający z obiektów muszą się stosować do procedur wynikających z trwania epidemii, m.in. ilości osób przebywających na obiekcie, obowiązkowej dezynfekcji, czy przerw pomiędzy rezerwacjami – wyjaśnia Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

Lista obiektów udostępnianych od 18 maja:

1. Ośrodek Tenisowy przy ul. Szopienickiej 70 – 4 korty kryte (hala + balony)

2. Ośrodek Sportowy Gliwicka przy ul. Gliwickiej 214 – sala do tenisa stołowego (jeden stół)

3. ORW Zadole przy ul. Wczasowej 8 – skatepark oraz sala do tenisa stołowego (jeden stół)

4. Ośrodek Sportowy Szopienice ul. 11 Listopada 16- hala sportowa – powierzchnia 1742 m2 obowiązuje limit 32 osób + 3 trenerów

5. Ośrodek Sportowy Kolejarz ul. Alfreda 1 – hala sportowa – powierzchnia 658 m2 obowiązuje limit 16 osób + 2 trenerów

6. Sala gimnastyczna Józefowska ul. Józefowskiej 40 – powierzchnia 381 m2 obowiązuje limit 16 osób + 2 trenerów

7. Ośrodek Sportowy Słowian ul. 1 Maja 99 – skatepark

8. Ośrodek Sportowy Podlesianka ul. Sołtysiej 25 -sala do tenisa stołowego ( jeden stół)

Jednocześnie od 18 maja zostaną także zwiększone limity osób korzystających z infrastruktury o charakterze otwartym. Na obiektach takich jak: stadiony sportowe, boiska otwarte, wielofunkcyjne, typu Orlik, skateparki będzie mogło jednocześnie przebywać maksymalnie 14 osób + 2 trenerów. W przypadku pełnowymiarowych boisk piłkarskich limit osób to 22 osoby oraz 4 trenerów. Jednocześnie będzie możliwość podzielenia boiska pełnowymiarowego na dwie części. Wówczas na każdej połowie będzie mogło w tym samym momencie przebywać 16 osób + 3 trenerów. Przy podziale pełnowymiarowego boiska należy zachować 5-cio metrową strefę buforową. Wszelkie uzgodnienia w tym zakresie w trakcie rezerwacji obiektu należy poczynić z MOSiR Katowice.

Foto i źródło: UM Katowice

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content