play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Wyłudzał pieniądze za podręczniki i planszówki

today18 maja 2020

Background

28-latek z Krakowa, który dokonał kilkudziesięciu oszustw, wyłudzając pieniądze za podręczniki i planszówki oferowane na portalach ogłoszeniowych został zatrzymany. Mężczyznę zatrzymali policjanci zwalczający przestępczością gospodarczą z Rudy Śląskiej. Za te przestępstwa grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci z Rudy Śląskiej zostali powiadomieni o sprawie przez kobietę, która zorientowała się, że jest wciągnięta przez niego w oszustwa. Okazało się, że 28-latek zlecił jej pracę polegającą na przyjmowaniu wpłat za towar, który oferował do sprzedaży i przekazywaniu mu ich poprzez kody do wypłat w bankomacie. Pieniądze wpływały na jej konto, a ona przekazywała je nieuczciwemu pracodawcy. Problem zaczął się, gdy rachunek bankowy kobiety został zablokowany. Zaniepokojona przekazała policjantom wszystkie informacje.

Kryminalni ustalili, kto jest odpowiedzialny za wyłudzenia pieniędzy. Ustalenia policjantów doprowadziły ich do Krakowa. Z uwagi na charakter sprawy, rudzcy mundurowi podjęli współpracę z policjantami z Komendy Wojewódzkiej z Katowic i Krakowa. W jednym z mieszkań zatrzymali 28-latka. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów. Stróże prawa zabezpieczyli dokumentację bankową, potwierdzającą jego przestępczą działalność.

Krakowianin w swoich ogłoszeniach na platformach internetowych i portalach społecznościowych proponował sprzedaż książek i podręczników szkolnych oraz gier planszowych. Zainteresowanym kupnem wskazywał rachunki bankowe osób, które werbował do świadczenia usług przez portale społecznościowe. W ten sposób chciał uchronić się przed pozostawieniem śladów prowadzącym bezpośrednio do niego.

28-latek usłyszał już zarzuty. Przyznał się do popełnionych przestępstw, za które grozi do 8 lat więzienia. Policjanci zaznaczają, że sprawa jest rozwojowa, a kolejne zarzuty dla mieszkańca Krakowa to tylko kwestia czasu.

Foto i źródło: Policja Ruda Śląska

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content