play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Uruchomienie żłobków, przedszkoli i szkół wstrzymane

today19 maja 2020

Background

Otwarcie żłobków, przedszkoli i szkół w Rudzie Śląskiej wstrzymane. Wciąż nie wiadomo kiedy uruchomione zostaną te placówki oświatowe. Prezydent miasta Grażyna Dziedzic poinformowała, że pracownicy tych placówek zostaną poddani przesiewowym testom na obecność koronawirusa. Dopiero po uzyskaniu wyników zostanie podjęta decyzja o powrocie dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół.

W mieście czekają teraz na odczynniki, które nie są dostępne „od ręki”. W sumie trzeba będzie przebadać około 1100 osób. Reakcja władz Rudy Śląskiej ma związek z informacjami, które wczoraj podano w Łodzi. Okazało się, że na 3337 przebadanych pracowników żłobków i przedszkoli jest 456 osób z podejrzeniem zakażania koronawirusem. Związek Nauczycielstwa Polskiego zaapelował do premiera o zapewnienie nauczycielom i pracownikom placówek oświatowych dostępu do bezpłatnych i szybkich testów na obecność koronawirusa.

Na bieżąco obserwujemy i analizujemy, jak rozwija się sytuacja epidemiologiczna w Rudzie Śląskiej, w województwie i całej Polsce. Na uwadze mamy przede wszystkim lawinowy przyrost stwierdzonych zakażeń w kopalniach, a przecież młodych rodzin górniczych z dziećmi u nas w mieście nie brakuje. Obecnie czekamy na przebadanie i wyniki wszystkich pracowników ruchu Bielszowice KWK Ruda i dopiero te dane dadzą nam szerszy obraz tego, jaka jest u nas skala epidemii – informuje prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content