play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chorzów: Wpadli sprawcy brutalnego pobicia. To pseudokibice

today20 maja 2020

Background

Kryminalni z chorzowskiej komendy wspierani przez policjantów z wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców oraz policyjnych kontrterrorystów zatrzymali 5 pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn, którzy brutalnie pobili dwóch mężczyzn i kobietę. Jak się szybko okazało, dla niektórych z nich to był dopiero początek problemów. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

W październiku ubiegłego roku w jednym z lokali przy ul. Wolności doszło do brutalnego pobicia małżeństwa z Chorzowa oraz mężczyzny ze Świętochłowic. Sprawą zajęli się śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Dzięki drobiazgowej analizie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili sprawców tego przestępstwa, którymi okazali się pseudokibice jednego ze śląskich klubów.

Wczoraj wspierani przez policjantów z wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców oraz policyjnych kontrterrorystów z Katowic i Opola, weszli jednocześnie do 5 mieszkań na terenie Chorzowa i miast ościennych gdzie zatrzymali podejrzanych.

W trakcie przeszukań policjanci ujawnili narkotyki, przedmioty przypominające broń, ponad 600 sztuk amunicji, materiały pirotechniczne, prawie 40 opakowań środków chemicznych przypominających leki, znaczne ilości gotówki zarówno w walucie polskiej, jak i obcej oraz biżuterię. Mężczyźni w wieku od 26 do 40 lat usłyszeli już zarzuty, decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

Foto i źródło: KMP Chorzów

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content