play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

To on zatrzymał pijanego kierowcę w Piekarach Śląskich!

today22 maja 2020

Background

Na służbie jest się przez całą dobę – to słowa często powtarzane przez pracowników służb mundurowych. Nie inaczej było w ostatnim czasie w Piekarach Ślaskich, kiedy będący po służbie strażnik więzienny aresztu śledczego w Tarnowskich Górach zatrzymał pijanego kierowcę. Podporucznik Szymon Szernich zatrzymał mężczyznę, który uderzył samochodem w latarnię, a następnie chciał uciec z miejsca zdarzenia. Strażnik jak sam skromnie mówi: „zrobił tylko to co do niego należało”.

Jadąc samochodem w piątkowy wieczór, na terenie Piekar Śląskich, ppor. Szernich zauważył porzucony samochód, który uderzył w uliczną latarnię oraz biegnącego, nerwowo zachowującego się mężczyznę. Nienaturalnym zachowaniem mężczyzny oraz całym zdarzeniem, pomimo przejeżdżających wielu pojazdów, nikt się nie zainteresował. Funkcjonariusz Służby Więziennej postanowił więc zareagować. Zatrzymał „uciekiniera”. O całym zajściu powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. Jak się okazało, uciekający 34-letni mieszkaniec Bytomia nie tylko nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, ale także jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu.

Tym razem, dzięki zdecydowanej interwencji funkcjonariusza tarnogórskiego aresztu, nikt nie zginął. – Samochód prowadzony przez pijanego kierowcę to śmiertelne zagrożenie. Nie ma dnia, by w mediach nie zobaczyć, przeczytać, czy też usłyszeć informacji o kolejnej osobie prowadzącej samochód pod wpływem alkoholu i ofiarach wypadków. Zjawisko prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości lub też w stanie po spożyciu alkoholu nie zanika i wymaga edukowania oraz szkolenia tych, którzy nie mają kontroli nad sobą. Wymaga także takich postaw obywatelskich i ludzkich jak ta ppor. Szymona Szernicha – mówi kapitan Roman Malchrzyk, rzecznik prasowy dyrektora Aresztu Śledczego w Tarnowskich Górach.

Foto i źródło: Rzecznik Prasowy Dyrektora Aresztu Śledczego w Tarnowskich Górach

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content