play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Nakło Śląskie: Znęcała się nad 6-letnim synem

today25 maja 2020

Background

Policjanci z Radzionkowa zatrzymali 41-latkę, która znęcała się nad swoim 6-letnim synem. O tym, że kobieta stosuje przemoc wobec chłopca, policjanci dowiedzieli się od osób zgłaszających, które zareagowały na krzywdę dziecka. Chłopiec trafił pod opiekę cioci, a jego matka do policyjnej celi. Kobieta usłyszała zarzut znęcania się nad dzieckiem. Prokurator objął nieodpowiedzialną matkę policyjnym dozorem. Grozi jej do 8 lat więzienia.

W miniony piątek policjanci z Radzionkowa otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Nakle Śląskim matka znęca się nad swoim 6-letnim synem. Na miejsce pojechali policjanci, na których czekały osoby zgłaszające. Kobiety, spokrewnione z matką dziecka, powiedziały policjantom, że 41-latka źle traktuje syna, a w przypływie złości stosuje wobec niego przemoc fizyczną.

Stróże prawa weszli do mieszkania. Na twarzy chłopca zauważyli zasinienia i zadrapania. Matka chłopca powiedziała, że obrażenia powstały w wyniku zabawy z bratem. Policjanci nie uwierzyli 41-latce i wezwali pogotowie. Po zbadaniu dziecka lekarze stwierdzili, że powstałe obrażenia nie zagrażają jego życiu i chłopiec nie musi być hospitalizowany. 6-latek trafił pod opiekę cioci – mówi Damian Ciecierski, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

 • cover play_arrow

  Nakło Śląskie: Znęcała się nad 6-letnim synem Marcin Hirnyk

Nieodpowiedzialna matka została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. W sobotę kobieta usłyszała zarzut znęcania się nad dzieckiem. Grozi jej do 8 lat więzienia. O dalszym losie dziecka zdecyduje sąd rodzinny.

Mamy nadzieję, że postawa zgłaszających kobiet, w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia, będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia. Pamiętajmy, że nie reagując na takie zachowania,pośrednio je akceptujemy, a tym samym godzimy się na możliwość wystąpienia ich negatywnych skutków, niejednokrotnie niestety tragicznych – dodaje Ciecierski.

 • cover play_arrow

  Nakło Śląskie: Znęcała się nad 6-letnim synem Marcin Hirnyk

Źródło: KPP Tarnowskie Góry

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content