play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Wszystkie żłobki już otwarte

today1 czerwca 2020

Background

Od dzisiaj drugi żłobek miejski w Rudzie Śląskiej, z placówkami w dzielnicach Wirek i Orzegów, znowu przyjmuje podopiecznych. – Wszyscy pracownicy pomyślnie przeszli badania pod kątem koronawirusa. W nowym reżimie sanitarnym w obu otwieranych w poniedziałek placówkach będzie mogło przebywać w sumie 56 dzieci. Jak na razie mamy 23 chętnych – informuje prezydent Grażyna Dziedzic. 27 maja pracę wznowił już żłobek w dzielnicy Ruda.

W świetle obowiązujących wytycznych sanitarnych żłobek w Wirku może przyjąć 23 dzieci, a w Orzegowie 33. Do pierwszej placówki zgłoszono na razie 10 chętnych, a do drugiej 13. Przypomnijmy, że od 26 maja działa miejski żłobek „Misiakowo” w dzielnicy Ruda, gdzie przy zachowaniu reżimu sanitarnego dostępnych jest 13 miejsc.

Żeby zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych przebadaliśmy pod kątem koronawirusa cały personel żłobków, czyli w sumie 56 osób. Trwają jeszcze ostatnie badania pracowników przedszkoli. Jak dotąd próbki pobraliśmy od 832 osób. Jeżeli wyniki będą pomyślne, to od 8 czerwca zaczniemy sukcesywnie otwierać i te placówki – zapowiada odpowiedzialna za sprawy społeczne i oświatę wiceprezydent Anna Krzysteczko. Badania finansowane są ze środków miasta.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content