play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Świętochłowice: Ofiara miała już dość. Domowy oprawca w rękach policji

today5 czerwca 2020

Background

Szarpał, bił i wyzywał. Domowy oprawca i damski bokser ze Świętochłowic w jednym – w rękach policjantów. Ci zostali wezwano do domowej awantury. Na miejscu zastali pobitą kobietę, która postanowiła przerwać milczenie. Zeznała, ze 24-latek rok temu zamienił jej życie w prawdziwe piekło. Znęcał się nad nią, szarpał i bił. Mundurowi z miejsca zgarnęli go na komendę. Usłyszał już zarzuty, grozi mu pięć lat więzienia.

Dzielnicowi w trakcie obchodu rejonu służbowego poszli na kontrolę do jednej z rodzin na terenie miasta. Tam w trakcie czynności służbowych, mundurowi zauważyli u lokatorki mieszkania zasinienie wokół oka. W rozmowie z policjantami kobieta postanowiła przerwać milczenie. Poinformowała mundurowych, że jej partner od blisko roku znęca się nad nią fizycznie i psychicznie, a dzień wcześniej po raz kolejny poszarpał ją i uderzył. Domowy oprawca, zaskoczony takim obrotem sprawy został zatrzymany przez stróżów prawa. 24-letni świętochłowiczanin trafił do policyjnego aresztu.

Decyzją prokuratora agresor został objęty policyjnym dozorem, połączonym z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakazem opuszczenia wspólnego mieszkania. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content