play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: Spowodował wypadek, a w bieliźnie miał schowane narkotyki

today5 czerwca 2020

Background

Spowodował kolizję i miał srogiego pecha, ponieważ policjanci znaleźli u niego schowane w bieliźnie narkotyki. Jadący ulicą Szarych Szeregów w Katowicach 27-latek gnał na złamanie karku. Jego cinquecento wpadło w poślizg i zderzył się z jadącym z naprzeciwka innym pojazdem. Wyglądało to groźnie, ponieważ kierowca został zakleszczony w aucie i trzeba było go wyciągać za pomocą specjalistycznego sprzętu. Gdy medycy udzielali mu pierwszej pomocy, znaleźli przy nim woreczek z białym proszkiem. Ranny kierowca trafił do szpitala. Jak już opuści szpital, czeka go sprawa karna i trzyletnie więzienie.

Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj kilkanaście minut po godz. 20.00 na ul. Szarych Szeregów w Katowicach. Ze wstępnych ustaleń wynika że, 27-letni kierujący fiatem cinquecento nie dostosował prędkości, wpadł w poślizg i na łuku drogi uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka peugeota boxera. Na miejscu katowickim policjantom pomagali strażacy, którzy musieli kierującego „wyciąć” ze zniszczonego pojazdu.

Podczas udzielania pomocy medycznej przy kierującym ujawniono woreczek z zawartością białego proszku. Badanie wskazało, że zabezpieczona przez policjantów substancja to amfetamina. 27-latek został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że był trzeźwy. Zgodnie z obowiązującą procedurą pobrano od kierującego krew do badań laboratoryjnych, w celu ustalenia, czy nie kierował pod wpływem narkotyków.

Kierujący cinquecento z obrażeniami kończyn dolnych został hospitalizowany. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content