play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

W Sosnowcu w Kazimierzu Górniczym powstanie aleja róż

today10 czerwca 2020

Background

Aleja róż powstanie w Sosnowcu. To pomysł mieszkańców osiedla Wagowa w Kazimierzu Górniczym, którzy zgłosili ten projekt w budżecie obywatelskim. Koszt tej inwestycji to ponad 200 tysięcy złotych.

Skwer, przy którym znajduje się już plac zabaw z siłownią oraz wybieg dla psów, zostanie wzbogacony o nowe alejki i nasadzenia oraz miejsca do wypoczynku. Zgodnie z wizją autorki projektu powstanie tutaj aleja róż, pole łubinowo-lawendowe oraz ogród skalny.

Różany ogród powstanie na powierzchni blisko 3000 m2. Znajdzie się tam miejsce dla ponad 300 róż: Golden Celebration, Satina Salsa, Grant Hotel – to tylko niektóre z gatunków. Będzie tutaj miejsce wypoczynku w formie enklawy zieleni. Aleja będzie miała charakter ogrodowy, wraz z alejkami, rabatami czy klombami o różnych kolorach. Do tego ławki z panelami solarnymi umożliwiającymi ładowanie smartfonów, siedziska pod koronami drzew i nie tylko.

Tak zaprojektowany i wykonany obiekt, zgodnie z założeniami pomysłodawcy przedsięwzięcia, ma stanowić „zielone płuca osiedla”. Aleja, mająca charakter parkowy, da mieszkańcom tej części Sosnowca możliwość odpoczynku w samym centrum osiedla.

Foto i źródło: UM Sosnowiec

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content