play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wyłudzali dotacje unijne. 10 osób zatrzymanych przez CBŚP

today12 czerwca 2020

Background

Wyłudzili 10 milionów złotych z dotacji unijnych. Dziesięć osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji w naszym województwie. Według śledczych, nie dość, że zatrzymani ukradli pieniądze, to jeszcze nie zapłacili 5 milionów złotych podatku.

Nierzetelni urzędnicy zawyżali na fakturach wydatki na realizację projektów. To pozwalało na uzyskanie dofinansowania w kwocie znacząco przekraczającej faktycznie poniesione wydatki. Sprawę prowadzi prokuratura okręgowa z Częstochowy. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Dziewięć osób zostało tymczasowo aresztowanych, jeden – ma zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny.

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że osoby zaangażowane w ten proceder przy użyciu nierzetelnych faktur dokumentowały wielokrotnie wyższe wydatki związane z realizacją projektów, tym samym zawyżając faktyczną ich wartość. To z kolei pozwalało na uzyskanie dofinansowania w kwocie znacząco przekraczającej faktycznie poniesione wydatki – czytamy w komunikacie na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

 

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content