play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Dziś koniec roku szkolnego. Nie będzie tradycyjnych akademii

today26 czerwca 2020

Background

Dzisiaj rok szkolny kończy w województwie śląskim ponad 500 tysięcy uczniów i słuchaczy ok. 2500 szkół podstawowych, liceów ogólnokształcących, techników, szkół artystycznych, policealnych. Wakacje rozpoczynają również przedszkolaki (ok. 160 tysięcy w 1597 przedszkolach), choć część z nich w czasie wakacji będzie uczęszczać do przedszkoli. Ponadto około 37 tysięcy absolwentów szkół podstawowych i blisko 4200 absolwentów branżowych szkół I stopnia otrzyma świadectwa ukończenia szkoły.

W tym roku świadectwa będą wręczane w innych warunkach niż w latach poprzednich. O formie i terminie wydania uczniom świadectwa zdecyduje dyrektor szkoły. Może ustalić odbiór świadectw w trybie indywidualnym, może wyznaczyć godziny odbioru świadectw dla danej klasy czy grupy uczniów, pamiętając o zachowaniu bezpiecznych warunków i uczniów, i nauczycieli.

Do wakacji intensywnie przygotowują się organizatorzy wypoczynku letniego. Według stanu na 23 czerwca organizatorzy z terenu woj. śląskiego wprowadzili do bazy wypoczynku MEN 825 zgłoszeń wypoczynku dla 30508 uczestników, w tym: 323 zgłoszenia półkolonii dla 8746 uczestników, 468 zgłoszeń wypoczynku krajowego dla 19493 uczestników, 34 zgłoszenia wypoczynku za granicą dla 2269 uczestników. Natomiast do realizacji na terenie woj. śląskiego na dzień 23 czerwca organizatorzy z całego kraju zaplanowali 829 wypoczynków dla 24361 uczestników.

Zgłoszenia cały czas wpływają i są na bieżąco analizowane przez wizytatorów Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Źródło: Kuratorium Oświaty Katowice

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content