play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Wpadł złodziej samochodowych katalizatorów

today1 lipca 2020

Background

W ręce piekarskich policjantów wpadł mężczyzna podejrzany o kradzież katalizatorów samochodowych. 30-latek został zatrzymany w momencie, gdy usiłował dokonać kolejnej kradzieży. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna kilkukrotnie dopuszczał się podobnych przestępstw. Mieszkaniec Zabrza usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu został objęty policyjnym dozorem.

Piekarscy policjanci w związku z licznymi zgłoszeniami od dłuższego czasu kontrolują miejsca, gdzie może dochodzić do kradzieży katalizatorów. Straty, jakie ponoszą osoby poszkodowane w takich przypadkach często sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych. – W ostatnim czasie w ręce piekarskich mundurowych wpadł mieszkaniec Zabrza, który kolejny raz przyjechał do Piekar Śląskich, aby dokonać kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak zgłoszenie o podejrzanie zachowujących się osobach otrzymał dyżurny piekarskiej jednostki. Stróże prawa z ogniwa patrolowo-interwencyjnego szybko namierzyli samochód, którym poruszał się złodziej, znajdując w nim narzędzia służące do kradzieży elementów samochodowych. Chwilę później policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu obaj uciekinierzy zostali zatrzymani – mówi Dariusz Dobrzański z piekarskiej policji.

W audi, którym przyjechali, kryminalni znaleźli nie tylko narzędzia, ale także woreczek z amfetaminą. Ustalenia śledczych pozwoliły na przedstawienie zarzutów 30-letniemu mieszkańcowi Zabrza. Mężczyzna przyznał się do blisko 10 kradzieży katalizatorów na terenie Piekar Śląskich oraz posiadania środków odurzających. Jak ustalili policjanci, złodziej odcinał katalizatory głównie z pojazdów zaparkowanych na niestrzeżonych parkingach przyblokowych. Decyzją sądu mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za liczne kradzieże grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Foto i źródło: Policja Piekary Śląskie

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content