play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Bytom: Będzie przebudowa ulicy Narutowicza w dzielnicy Stroszek

today30 lipca 2020

Background

Ponad milion złotych będzie kosztowała przebudowa jednej z głównych ulic w Bytomiu Stroszku – ul. Narutowicza łączącą ul. Wojciechowskiego i Strzelców Bytomskich. Została już podpisana umowa, a prace drogowe powinny ruszyć w połowie sierpnia po zatwierdzeniu tymczasowej organizacji ruchu.

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Cała inwestycja będzie kosztować 1 029 507 zł, z czego aż 75% stanowi właśnie dofinansowanie z FDS.

Dzięki pozyskaniu kolejnych środków z Funduszu Dróg Samorządowych możliwe było ogłoszenie przetargu na przebudowę ważnej drogi w Bytomiu-Stroszku – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. – To kolejna – po przebudowie ul. Wojciechowskiego – inwestycja, która ma poprawić komfort jazdy i bezpieczeństwo mieszkańców Stroszka – dodaje Michał Bieda.

W 2019 roku w Stroszku przebudowano ulicę Wojciechowskiego od skrzyżowania z ul. Rydza-Śmigłego/Narutowicza do ul. Strzelców Bytomskich. Kolejną inwestycją drogową w tej części miasta będzie przebudowa ul. Narutowicza na odcinku około 700 metrów od skrzyżowania ul. Wojciechowskiego do ul. Strzelców Bytomskich.

Warto dodać, że w ramach przebudowy ul. Narutowicza zainstalowane zostaną także elementy uspokojenia ruchu, wykonane nowe nasadzenia drzew i krzewów. Z myślą o pieszych pojawią się dodatkowe ławki, obok tych, które dziś rozmieszczone są wzdłuż ogrodzenia terenu dawnego stadionu, a obecnie centrum handlowego. Ponadto przebudowane zostaną chodniki oraz powstanie droga rowerowa. Nowa droga rowerowa będzie się łączyć z istniejącymi drogami rowerowymi wzdłuż ul. Strzelców Bytomskich i Szymały.

Przypomnijmy, że w tym roku realizowane są już dwie inwestycje z Funduszu Dróg Samorządowych – przebudowa ulic: Szyby Rycerskie i Św. Elżbiety. Dwie kolejne – ul. Narutowicza i budowa drogi do budynków przy ul. Siemianowickiej 105 a,b,e wykonane zostaną jeszcze w tym roku.

Na początku sierpniu wykonawcy zostanie przekazany plac budowy, a prace ruszą najwcześniej w połowie sierpnia po zatwierdzeniu tymczasowej organizacji ruchu. Planowany termin zakończenie prac na ul. Narutowicza to październik br.

Foto i źródło: UM Bytom

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content