play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Kalendarz się posypał. Została tylko Wisła

today31 lipca 2020

Background

Letnie skakanie na nartach w tym roku nie wypali. Cykl letniej Grand Prix w skokach narciarskich rozpadł się, bo wycofały się kolejne kraje, które miały zawody organizować. W kalendarzu pozostała już tylko Wisła.

Koronawirus torpeduje świat sportu w tym roku. Pandemia nie omija też skoków narciarskich, bo właśnie posypał się kalendarz i wygląda na to, że cykl będzie liczył tylko dwa konkursy indywidualne. To zawody zaplanowane na 22 i 23 sierpnia na skoczni w Wiśle. Polacy jako jedyni nie wycofali się z organizacji.

Pierwotnie w kalendarzu było dziewięć konkursów Letniego Grand Prix w sześciu państwach. Już po ogłoszeniu terminów wycofywali się kolejno: Francuzi, Austriacy i Niemcy. Wczoraj swoje decyzje ogłosili Kazachowi i Rosjanie. Problemem jest także skompletowanie zawodników, bo np. Włosi mają zakaz startu w zawodach poza granicami kraju. Japończycy też postanowili zostać w domach.

Jeśli zawody w Wiśle odbędą się zgodnie z planem i będą jedynymi w całym cyklu to trudno spodziewać się, że zostanie wyłoniony zwycięzca całego cyklu, bo byłoby to mało poważne na podstawie tylko dwóch konkursów.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content