play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zabrze: Oszuści znowu w akcji. 71-latek stracił fortunę

today7 sierpnia 2020

Background

Stracił ponad pół miliona złotych. Fałszywy policjant i prokurator znowu w akcji. Ich ofiarą padł 71-letni mieszkaniec Zabrza, który był przekonany, że bierze udział w policyjnej operacji.

Oszuści cały czas szukają nowych pomysłów lub modyfikują dotychczas wykorzystywane, aby skutecznie wyłudzać pieniądze, które często stanowią oszczędności życia pokrzywdzonych. Jedną z form takich oszustw jest metoda „na policjanta” lub „prokuratora”. Niestety ofiarą oszustów padł 71-letni mieszkaniec Zabrza, który sprawcom podającym się za policjanta oraz prokuratorów przekazał ponad 500 tys. złotych.

Do komisariatu III Policji w Zabrzu zgłosił się 71-letni zabrzanin, który został oszukany metodą „na policjanta”. Pokrzywdzony był przekonany, że brał udział w „operacji” policyjnej, nadzorowanej przez prokuraturę. Niestety oszukany 71-latek został w ten sposób oszukany na kwotę ponad 500 tysięcy złotych – czytamy na stronie internetowej zabrzańskiej policji.

Po raz kolejny apelujemy do Państwa o zachowanie środków ostrożności podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi – dodają policjanci.

Źródło: Policja Zabrze

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content