play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Czas na letnie skakanie w Wiśle. Dziś początek FIS Grand Prix

today21 sierpnia 2020

Background

Już dzisiaj na wiślańskim obiekcie rozpoczną się jedyne tego lata zawody FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zaprezentuje się 46 zawodników z 11 krajów. Podczas tego weekendu skoczkowie będą rywalizowali w prologu o Puchar TVP Sport oraz w dwóch konkursach indywidualnych.

Po raz ósmy Komitet Organizacyjny zawodów w Wiśle otrzymał prawo organizacji pierwszych w sezonie letnim konkursów. Wcześniej inauguracja zawodów FIS Grand Prix odbywała się na Skoczni im. Adama Małysza w 2011, 2012, 2014, 2015, 2017, 2018 oraz 2019 roku. Tego lata to właśnie w Wiśle rozegrane zostaną jedyne w sezonie letnim zawody FIS Grand Prix w skokach narciarskich mężczyzn.

Swój udział w zawodach potwierdziło 11 reprezentacji. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zaprezentują się skoczkowie z: Austrii, Niemiec, Kanady, Norwegii, Czech, Słowenii, USA, Rumunii, Szwajcarii, Bułgarii oraz Polski. Na starcie piątkowych treningów i prologu oraz sobotniego konkursu zobaczymy 46. skoczków narciarskich, natomiast w niedzielnych zmaganiach wystartuje już tylko 40. zawodników. Podczas zawodów FIS Grand Prix organizator ma prawo tylko raz wystawić grupę krajową.

Każdego dnia na Skoczni im. Adama Małysza zawodników będzie mogło dopingować 999 kibiców. W związku ze zmianą strefy żółtej na zieloną w powiecie cieszyńskim Komitet Organizacyjny zawodów w Wiśle podjął decyzję o przywróceniu do sprzedaży pierwotnej ilości wejściówek.

W prologu o Puchar TVP Sport oraz w sobotnim konkursie indywidualnym wystartuje 13. biało-czerwonych. Trener Michał Doleźal powołał do składu biało-czerwonych na te zawody: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Macieja Kota, Jakuba Wolnego, Stefana Hulę, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska, Tomasza Pilcha, Andrzeja Stękałę, Kacpra Juroszka, Klemensa Murańkę oraz Mateusza Gruszkę, który zadebiutuje w zawodach najwyższej rangi.

Składy pozostałych drużyn:

Austria: Gregor Schlierenzauer, Daniel Huber, Jan Hoerl, Philipp Aschenwald, Clemens Leitner, David Haagen i Peter Resinger.

Słowenia: Peter Prevc, Timi Zajc, Ziga Jelar, Anze Lanisek, Lovro Kos, Jan Bombek i Rok Justin.

Norwegia: Anders Haare, Robin Pedersen i Sander Vossan Eriksen

Niemcy: Martin Hamann, Moritz Baer, Luca Roth i David Siegel

Szwajcaria: Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Killian Peier, Andreas Schuler

Kanada: Matthew Soukup

Bugaria: Vladimir Zografski

Czechy: Cestmir Kozisek, Viktor Polasek, Vojtech Stursa

Rumunia: Daniel Andrei Cacina

USA: Decker Dean, Andrew Urlaub

Program zawodów FIS Grand Prix Wisła 2020 21-23.08.2020

21.08.2020, piątek

16:00 – oficjalny trening (dwie serie)

18:00 – prolog o Puchar TVP Sport

22.08.2020, sobota

16:30 – seria próbna

17:30 – pierwsza seria konkursu indywidualnego

23.08.2020, niedziela

16:30 – seria próbna

17:30 – pierwsza seria konkursu indywidualnego

Źródło: Anna Karczewska/PZN

Foto: www.wisla.pl

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content