play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Patriotycznie pod Kopcem Wyzwolenia

today23 sierpnia 2020

Background

Dziś już pogoda nie jest przeszkodą. Pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich trwa widowisko teatralno-muzyczne „Nie rzucim ziemi” przygotowane z okazji 100. rocznicy wybuchu II Powstania Śląskiego. Chętnych do oglądania widowiska nie zabrakło, by wypełniły się wszystkie przygotowane miejsca.

Wczoraj wieczorem nad Śląskiem przeszły burze i ulewy, co zmusiło organizatorów widowiska do odwołania wydarzenia. Chwilę później pojawiła się informacja, że wszystko zostało przełożone na niedzielny wieczór. Dzisiaj już bez przeszkód zgromadzona publiczność może obserwować teatralno-muzyczną ucztę upamiętniającą powstania.

Powstania Śląskie to bardzo ważne wydarzenia w historii naszego regionu i trzeba o nich pamiętać. Pomysł organizacji takiego widowiska bardzo mi się spodobał, dlatego przyjechałem do Piekar Śląskich z Chorzowa razem z mężem i jak na razie się nie zawiodłam – powiedziała naszej reporterce pani Katarzyna.

Cudowne widowisko. Wszystko mi się podoba. Muzyka, gra aktorów, inscenizacja. Cudowny klimat. Takiego widowiska jeszcze w Piekarach Śląskich nie było. Pierwszy raz widzę Kopiec w takim świetle. Pięknie – to z kolei ocena pani Ewy z Piekar Śląskich.

Jest też nawiązanie to dzisiejszego finału piłkarskiej ligi mistrzów. – Nie żałuję, że jestem tutaj. Jeśli chodzi o finał ligi i mistrzów to zobaczę powtórkę. To jest jednorazowe widowisko – powiedział nam pan Adam z Bytomia.

 

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content