play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Świętochłowice walczą o flagę w rządowym projekcie

today27 sierpnia 2020

Background

Rusza rządowy program „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie zakupu masztów i flag dla każdej z gmin w Polsce, która zbiorze określoną liczbę głosów poparcia nad projektem. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, w uroczystościach zawieszania flagi na maszcie weźmie udział osobiście Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów.

Świętochłowice potrzebują 500 głosów poparcia online. Aby wziąć udział w głosowaniu, należy wypełnić krótką ankietę na stronie: https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Taki sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością i w dobie pandemii gwarantuje całkowite bezpieczeństwo.

Zdaniem organizatorów, projekt „Pod biało-czerwoną” ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców, a także nie tylko uhonorować Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcić do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

– Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej. – zaprasza Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Źródło: UM Świętochłowice
Fot: pixabay

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content