Śląsk

Górnik pokonał kolejnego beniaminka

today29 sierpnia 2020

Background

Drugi mecz w sezonie i drugie zwycięstwo Górnika Zabrze. Zabrzanie grali wczoraj na wyjeździe z beniaminkiem Stalą Mielec i z tego wyjazdy przywieźli cenne trzy punkty. Podopieczni trenera Marcina Brosza wygrali 2:0.

Po wygranej na inaugurację z beniaminkiem z Bielska Białej, wczoraj Górnik mierzył się z kolejną ekipą, która wróciła do ekstraklasy. Stal Mielec po 24 latach znowu gra na najwyższym szczeblu i w pierwszym w tym sezonie meczu na własnym boisku chciała powalczyć o zwycięstwo. Gospodarze od początku rzucili się do ataku i mieli okazje do strzelenia bramki. Górnik jednak przetrwał trudny początek i wyszedł na prowadzenie.

W 36. minucie dośrodkowanie z rzuty rożnego wykorzystał Paweł Bochniewicz, który głową skierował piłkę do bramki. Na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu śląskiej ekipy. Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla Górnika. Dwie minuty po wznowieniu gry precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Manneh i było 2:0. Gospodarze choć mieli okazje do strzelenia bramki to wynik do końca nie uległ już zmianie i zabrzanie notują bardzo dobry start nowego sezonu piłkarskiej ekstraklasy.

Stal Mielec – Górnik Zabrze 0:2 (0:1)

0:1 – Bochniewicz 36′

0:2 – Manneh 47′

Stal Mielec: Strączek – Żyro, Flis, Domański (60′ Mak), Urbańczyk, Prokić (70′ Wróbel), Kościelny (70′ Zjawiński), Forsell (60′ Tomczyk), Tomasiewicz (86′ Sadłocha), Matras, Getinger

Rezerwowi: Gliwa – Mak, Sadłocha, Bodzioch, Lisowski, Wróbel, Dadok, Tomczyk Zjawiński

Trener: Dariusz Skrzypczak

Górnik Zabrze: Chudy – Wiśniewski, Bochniewicz, Gryszkiewicz, Pawłowski (65′ Bainović), Nowak (85′ Hajda), Manneh, Prochazka, Janża, Jimenez, Sobczyk (56′ Krawczyk)

Rezerwowi: Kudła – Kubica, Ryczkowski, Michalski, Koj, Hajda, Ściślak, Krawczyk, Bainović