play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Dzieci wracają do szkół. Na jakich zasadach?

today29 sierpnia 2020

Background

Dezynfekcja i mycie rąk, mierzenie temperatury, nauka na zmiany – to tylko kilka warunków jakie muszą spełnić szkoły w dobie koronawirusa. Przypomnijmy, dzieci wrócą do szkół już za trzy dni, więc placówkom nie pozostało wiele czasu na przygotowania.

W gminie Łazy podjęto już decyzje jak ma wyglądać nauka w nowym roku szkolnym:

Przede wszystkim dyrektorzy zwrócili uwagę na to, żeby dzieci zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej uczyły się w jednej klasie. Tak też będzie u nas w gminie – to nauczyciele będą przychodzić do uczniów. Będą różne godziny rozpoczęcia lekcji, tak żeby w szatni, o godzinie 8.00, nie było natłoku dzieci. Uczniowie z klas 1-3 też będą odizolowane od klas starszych. Również organizacja przerw międzylekcyjnych jest tak dostosowana, aby na korytarzach nie było zbyt wielu uczniów – tłumaczył burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

Dodaje również, że są już wytyczne związane z wprowadzeniem nauki zdalnej:

Jesteśmy również przygotowani do nauki zdalnej. Nasza gmina otrzymała wsparcie finansowe, z którego zakupiliśmy 67 komputerów i zgodnie z zapotrzebowaniem dyrektorów szkół, te komputery, laptopy zostały rozdysponowane. Będą również komputery, które będzie można wykorzystać dla osób, które nie mają taki możliwości lub jest kilkoro dzieci w domu.

Dzieciom i młodzieży rozpoczynającej naukę w szkole i przedszkolu będzie mierzona temperatura, osoby z objawami przeziębienia nie będą wpuszczane do placówek. Powstaną także tzw. izolatoria dla dzieci z podejrzeniem zachorowania, a nauczyciele będą korzystać z przyłbic ochronnych. To nowa rzeczywistość, do której dzieci będą musiały się dostosować.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content