play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bedzie nowocześnie i bezpiecznie. Dziś otwarcie nowego przedszkola w Nowym Chechle

today31 sierpnia 2020

Background

Dzisiaj w samo południe, tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, odbędzie się uroczystość oficjalnego otwarcia nowo wybudowanego za kwotę niemal 6 milionów złotych oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej w Nowym Chechle przy ul. Lasowickiej 103.

Pierwsza część inwestycji, czyli przebudowa istniejącego budynku Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi została zakończona przed wrześniem 2019 r. Następnie szkołę rozbudowano o przedszkole 4-oddziałowe przeznaczone na 100 dzieci. Przedszkole jest parterowe, spełniające wszystkie standardy bezpieczeństwa dla małych dzieci i osób dorosłych, dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych. Inwestycja obejmuje też zagospodarowanie terenu wraz z infrastrukturą techniczną oraz budowę nowego, super atrakcyjnego placu zabaw wraz z jego wyposażeniem.

Dyrekcja szkoły podstawowej z Nowego Chechła zapewnia, że w nowym przedszkolu zajęcia przeprowadzi doświadczona i wykwalifikowana kadra. – Działamy profesjonalnie i z pomysłem. Zapewnimy przedszkolakom zabawę , wychowanie i edukację na wysokim poziomie i z bogatą ofertą urozmaiconych zajęć dodatkowych. Atutem jest świetna lokalizacja przedszkola i możliwość późniejszej kontynuacji nauki w sąsiedniej szkole – mówi Zdzisław Zdanowski, dyrektor szkoły podstawowej im. Królowej Jadwigi w Nowym Chechle.

Zespół złożony z przedszkola i szkoły podstawowej w Nowym Chechle uznawany jest także za bardzo bezpieczny z opieką na najwyższym poziomie. – Wartością dodaną z pewnością są nowocześnie wyposażone sale z tablicą multimedialną w każdej z nich – dodaje dyrektor. W przedszkolu znajduje się także w pełni wyposażona sala gimnastyczna, kuchnia i jadalnia.

Kolejnym magnesem, który przyciągnął rodziców i dzieci do przedszkola w Nowym Chechle jest unijny projekt pod nazwą „Przedszkole marzeń w Nowym Chechle”. Projekt przewiduje między innymi zakup i dostawę pomocy dydaktycznych, mebli i wyposażenia, sprzętu komputerowego i multimedialnego, wyposażenia do kuchni oraz toalety. W ramach projektu jednemu z nauczycieli zostaną sfinansowane studia podyplomowe z logopedii, co zostanie wykorzystane w ofercie przedszkola. Całkowity koszt realizacji projektu opiewa na kwotę ponad miliona złotych.

Foto i źródło: Urząd Gminy Świerklaniec

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content