play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Świętochłowice: Koniec problemów na Metalowców. Droga po remoncie już otwarta

today31 sierpnia 2020

Background

Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Świętochłowicach zakończyło kompleksowy remont ul. Metalowców. Ulica została gruntownie przebudowana wraz z rondem im. Jana Pawła II w dzielnicy Zgoda. Koszt inwestycji to ponad 3 mln zł.

Prace remontowe na blisko półkilometrowym odcinku drogi wraz z rondem, ruszyły na początku kwietnia br. i objęły m.in. przebudowę koryta drogi, wzmocnienie asfaltu, stworzenie ścieżki rowerowej i chodników, wymianę oświetlenia, modernizację ronda oraz nowy przystanek autobusowy i tramwajowy. Dodatkowo, dzięki porozumieniu z ArcelorMittal Poland przy okazji został wyremontowany także przejazd kolejowy.

To największa inwestycja drogowa, jaką w tym roku zrealizowało Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Świętochłowicach.

Prace przebiegały sprawnie, choć ze względu na problemy organizacyjne części podwykonawców związane z pandemią, część materiałów docierała z opóźnieniem. Dodatkowo ruch samochodów okolicznych firm, który odbywał się tu nieprzerwanie, niejednokrotnie kolidował z harmonogramem prac. Mimo to, uruchamiamy drogę zgodnie z terminem wykonania zawartym w umowie – podsumowuje Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic.

Foto i źródło: UM Świętochłowice

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content