play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chorzów: Wpadł fałszywy policjant. Oszukał 68-latkę

today31 sierpnia 2020

Background

Policjanci z Chorzowa przy współpracy ze stróżami prawa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach namierzyli mężczyznę podejrzanego o oszustwa. 27-latek podając się za policjanta, wyłudził od 68- letniej mieszkanki Chorzowa sporą gotówkę. Zatrzymanemu oszustowi grozi do 8 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu do dyżurnego chorzowskiej komendy przyszła 68-letnia mieszkanka miasta, która zawiadomiła, że padła ofiarą oszustwa. Jak się okazało, do kobiety zadzwonił mężczyzna, który podając się za policjanta poinformował ją, że prowadzona jest akcja policyjna, która doprowadziła do wykrycia nieprawidłowości w wielu placówkach bankowych. – Oszust poinformował, że może stracić pieniądze, które zgromadziła na koncie, ale też uspokoił ją, że sprawa jest pod kontrolą. Aby uniknąć utraty pieniędzy, należy wypłacić lub przelać oszczędności na inne konto bankowe. Zaniepokojona kobieta bez sprawdzenia tej informacji przelała pieniądze na konto bankowe wskazane przez oszusta. Po zastanowieniu się oraz analizie całego zajścia, 68-latka doszła do wniosku, że została oszukana – czytamy na stronie internetowej chorzowskiej policji.

Policjanci od momentu otrzymania informacji rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Nawiązali współpracę z wydziałem do walki z cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, równocześnie prowadząc własne czynności zmierzające do namierzenia oszusta.

Ustalono tożsamość jednego z mężczyzn, który brał udział w oszustwie. To 27-letni mieszkaniec innego województwa. Mundurowi skontaktowali się z policjantami z miejscowości, w której mieszka mężczyzna. 27-latek został zatrzymany, stróże prawa odzyskali też znaczną część pieniędzy. W czwartek policjanci z chorzowskiej komendy przywieźli zatrzymanego do komendy, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty, a decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany. Kryminalni nadal prowadzą czynności w tej sprawie. Zatrzymania kolejnych osób są tylko kwestią czasu. Odzyskane pieniądze wrócą wkrótce do 68-latki.

Foto i źródło: Policja Chorzów

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content