play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiec: Perfidny złodziej okradł niepełnosprawnego

today1 września 2020

Background

Policjanci z Sosnowca zatrzymali i doprowadzili przed oblicze prokuratora mężczyznę, który wykorzystując fakt, że pokrzywdzony ma trudności z poruszaniem się, na jego oczach ukradł mu telefon, pieniądze i dokumenty. Policjanci jednak zatrzymali sprawcę i odzyskali większość skradzionych rzeczy. Za dokonanie zuchwałej kradzieży sprawcy może grozić nawet 8 lat więzienia.

Jak wynikało z relacji zgłaszającego 42-latka, do przestępstwa doszło na jednej z ulic dzielnicy Wagowa. Mężczyzna cierpi na chorobę, która powoduje u niego trudności z poruszaniem się. To właśnie ten fakt perfidnie wykorzystał sprawca. Przysiadł się do pokrzywdzonego, kiedy odpoczywał on na jednej z ławek i na jego oczach ukradł mu telefon, pieniądze i dowód osobisty. Wiedział doskonale, że jego ofiara nie może się bronić, ani podjąć za nim pościgu.

Powiadomieni o całym zajściu policjanci z Komisariatu Policji V błyskawicznie zajęli się sprawą. Niedługo później zatrzymali 45-letniego mieszkańca Sosnowca. Odzyskali również większość skradzionych rzeczy. Sprawca usłyszał zarzut dokonania kradzieży zuchwałej, a to oznacza, że grozić mu może nawet 8 lat więzienia – czytamy na stronie internetowej sosnowieckiej policji.

Foto i źródło: Policja Sosnowiec

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content