play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Witaj Szkoło! Dziś początek roku szkolnego

today1 września 2020

Background

Uczniowie wracają dziś do szkół. Prawie wszystkie placówki na śląsku rozpoczną naukę w trybie stacjonarnym. 250 szkół zostało skontrolowanych przez sanepid. Wszystkie, kontrole przeszły pozytywnie. Co oznacza, że szkoły są do nowego roku przygotowane – tak twierdzi Kuratorium Oświaty w Katowicach. O organizacji zajęć decydują dyrektorzy. Rok szkolny w województwie śląskim rozpocznie dziś ponad pół miliona uczniów i 16o tysięcy przedszkolaków.

Jedną ze szkół na Śląsku, gdzie tradycyjnie nie zabrzmi pierwszy dzwonek 1 września jest Sportowa Szkoła Podstawowa nr 15 w Rudzie Śląskiej. Wszyscy nauczyciele tej placówki wraz z rodzinami zostali objęci kwarantanną. Powodem takiej decyzji jest wykrycie koronawirusa u jednej osoby z grona pedagogicznego. Z tego powodu rozpoczęcie nauki w rudzkiej 15. przesunięto na 7. września. To może się jednak zmienić bo warunkiem będą negatywne wyniki koronawirusowych testów pracowników szkoły.

Nie ma zgody, choć były takie plany, aby w niektórych szkołach rok szkolny rozpoczął się później lub nauka odbywała się w trybie hybrydowym. W sytuacji wykrycia zagrożenia związanego z koronawirusem ostateczne decyzje będą podejmowali dyrektorzy szkół w porozumieniu z Sanepidem. We wszystkich placówkach oświatowych obowiązują rygory sanitarne i dodatkowe obostrzenia.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content