play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Z zakazem i nietrzeźwy uciekał przed policją

today2 września 2020

Background

Nawet 5 lat więzienia grozi 43-letniemu mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mieszkaniec Siemianowic Śląskich widząc patrol piekarskiej drogówki próbował uniknąć spotkania ze stróżami prawa. Jak się okazało, powodem takiego zachowania był aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz fakt, że był nietrzeźwy.

Policjanci z piekarskiej drogówki na ul. Czołgistów zauważyli samochów, który jadąc ulicą Wyszyńskiego zasygnalizował manewr skrętu w lewo, w miejsce, gdzie stał patrol drogówki. Kierujący fiatem mężczyzna na widok policjantów zmienił jednak plany i przyspieszając pojechał dalej w kierunku ulicy Oświęcimskiej. – Policjanci chcąc zatrzymać pojazd do kontroli drogowej zmuszeni byli prowadzić pościg jadąc ulicami I Armii Wojska Polskiego oraz Piekarską. Przez cały ten czas policjanci korzystali z sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany tuż przed wjazdem na teren Bobrownik – relacjonuje Dariusz Dobrzański z piekarskiej policji.

Jak się okazało powodem ucieczki kierowcy był aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Stróże prawa ustalili również, że 43-latek kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Mieszkaniec Siemianowic Śląskich został zatrzymany, a następnie po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów mężczyźnie grozi teraz do 5 lat więzienia. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Źródło: Policja Piekary Śląskie

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content