play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tarnowskie Góry: Ruszają prace w miejscu po Tarmilo

today3 września 2020

Background

Ponad milion złotych będzie kosztował pierwszy etap zagospodarowania terenu po byłym Tarmilo. Teren przejął już wykonawca, właśnie rozpoczynają się prace przygotowawcze, których dalszą częścią będzie budowa parkingu z 60 wyznaczonymi miejscami dla samochodów oraz placu manewrowego dla autobusów.

Łącznie zmieścić będzie się tam mogło około 100 pojazdów. Drugi etap obejmuje małą architekturę i nasadzenia zieleni – najpewniej nastąpi on w przyszłym roku. Z powodu prac od poniedziałku na placu nie będzie wolno parkować. Inwestycja miała rozpocząć się jeszcze w czerwcu, ale wyłoniony w przetargu wykonawca nie podpisał umowy.

Docelowo w miejscu po zakładach odzieżowych Tarmilo gmina wspólnie z partnerem prywatnym zamierza stworzyć centrum kulturalno – rozrywkowe. Znajdą się tam m.in. muzeum, sala widowiskowa na 700 miejsc, księgarnia, hotel, spa, restauracja z zielenią na dachu, parking podziemny. Najważniejszym punktem inwestycji będzie maszyna parowa stanowiąca kopię jednej z maszyn pracujących w Tarnowskich Górach pod koniec XVIII wieku.

Foto i źródło: UM Ruda Śląska

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content