play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bieruń: Próbował przekupić policjantów. Zamiast na izbę trafił do aresztu

today3 września 2020

Background

Policjanci z Bierunia zatrzymali mężczyznę, który próbował ich przekupić. W zamian za odstąpienie od doprowadzenia do izby wytrzeźwień 39-latek zaproponował mundurowym 900 zł. Za próbę wręczenia łapówki odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

W miniony poniedziałek około 13.30 policjanci bieruńskiej patrolówki interweniowali w rejonie targowiska w Lędzinach. Według zgłoszenia pijany mężczyzna wywrócił się tam na rowerze. Ze względu na utrudniony kontakt z nim, będący na miejscu zespół pogotowia ratunkowego poprosił o pomoc mundurowych. Podczas interwencji policjanci podjęli decyzję o doprowadzeniu mężczyzny do izby wytrzeźwień.

W trakcie przejazdu 39-latek próbował przekupić policjantów. Wyciągnął z kieszeni plik banknotów i zaproponował 900 zł w zamian za wypuszczenie go. – Taki obrót interwencji sprawił, że mężczyzna faktycznie nie został przewieziony do izby wytrzeźwień. Zamiast tego trafił najpierw na komendę, a następnie do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila – czytamy na stronie internetowej bieruńskiej Policji.

Za próbę wręczenia łapówki 39-latek usłyszał już zarzut. Będzie teraz odpowiadał przed sądem. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Źródło: Policja Bieruń

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content